۲۲ آبان ۱۳۹۷

ادعای آبفای استان تهران و پاسخ شورا

          در پی مصاحبه ی آقای نوذری پور قائم مقام مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران با خبرگزاری تسنیم شورای اسلامی شهر پاسخ ایشان را برای خبرگزاری تسنیم ایمیل نمود. متن گفتگوی آقای نوذرپور و پاسخ شورا به شرح زیر است:

 

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با وجود ویلاها و آپارتمان‌های متعدد در شهر شمشک مصرف آب آنها رایگان است و هیچ قبض آبی برای آنها صادر نمی‌شود.

download ادعای آبفای استان تهران و پاسخ شورا download

          علیرضا نوذری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: تمام شهرهای استان تهران به‌جز یک شهر تحویل شرکت آب و فاضلاب استان تهران است و در تمامی شهرها روی میزان آب مصرفی‌شان محاسباتی صورت می‌گیرد و قبض آب برای آنها صادر می‌شود به‌جز این یک شهر.

          وی افزود: شهر شمشک که حدود دو سال است در تقسیمات استان تهران به‌عنوان یک شهر به ثبت رسیده هنوز تحویل شرکت آبفای استان تهران نشده است.

          قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: تاکنون چند جلسه با شورای اسلامی این شهر، شهرداری شمشک و دیگر نهادها داشته‌ایم اما با وجود این جلسات، هنوز تصمیمی برای تحویل شبکه آب شهر شمشک به آبفا گرفته نشده است

         وی ادامه داد: با وجود ویلاها و آپارتمان‌های متعدد در این شهر، مصرف آب آنها رایگان است و هیچ قبض آبی برای آنها صادر نمی شود

نوذری‌پور خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر شمشک باید بیایند جلسه بگذارند و این مسئله تعیین تکلیف شود.

خبرگزاری محترم تسنیم          

سلام علیکم

          در ارتباط با خبر مربوط به ( تنها شهر ایران که آب مجانی دارد ) با شناسه خبر ۹۳۹۹۶۴ به استحضار می رساند: در بهمن ماه سال ۱۳۹۱ با تجمیع روستاهای جیرود، دورود، شمشک و دربندسر و با مصوبه ی دولت وقت شهر شمشک دربندسر تاسیس شد. قبل از تاسیس شهر مردم روستاهای فوق در هر روستا اقدام به تهیه ی آب آشامیدنی سالم برای اهالی روستای خود نمودند. این اقدامات مربوط به دهه ی چهل بوده و با خودیاری اهالی انجام گرفته است. از آن زمان تا کنون نیز توسعه، تعمیر و نگهداری آن نیز با مردم بوده است. از هر محل چند نفر به عنوان هیات امنای آب مسئولیت این امر را به عهده داشته و دارند.حتی قبل از تاسیس شهر آبفای روستایی نیز در این مورد دخالتی نداشته است.

          از زمان تاسیس شهر و به وجود آمدن شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز باز تولیت آب محلات با مردم بوده است. چون شورای اسلامی شهر و شهرداری در قبال آب آشامیدنی تا کنون اقدامی ننموده و کماکان مسئولیت آب شرب با هیات امناهای محلات مختلف است (هشت هیات). و مسئولین شرکت آب و فاضلاب استان تهران مصرانه خواستار تحویل آب و تاسیسات مربوط از شهرداری و شورا هستند، جلسات فی مابین به نتیجه نرسیده است.  شرکت آب و فاضلاب استان تهران اصرار دارد که آب و تاسیسات آن را شهرداری و شورای اسلامی شهر تحویل آن ها بدهد. وقتی چیزی تحویل شهرداری و شورای اسلامی شهر نیست، چه چیز را باید تحویل بدهیم. شورای اسلامی شهر حاضر است بانی جلسه ای شود که مسئولین آبفای شهری استان تهران با هیات امناهای آب محلات حضور داشته باشند و در این مورد تصمیم گیری نمایند.

                                                                                                              با احترام ـشورای اسلامی شهر شمشک دربندسر 

3 نظر

 1. مرتضی ساوه دربندسری

  سلام از این که پاسخی مستدل دادید صمیمانه سپاسگزاریم. ما دربندسری ها مخالف تحویل آب به آبفا هستیم از شما اعضای شورای اسلامی شهر مصرانه می خواهیم که تولیت آب را به شهرداری بدهید.

  پاسخ
 2. افشين

  با سلام
  باید دید قانون در اینجا چه میگوید
  از یک طرف آب یک سرمایه ملی است
  از طرف دیگر دولت هیچ نقشی در امکانات آب و فاضلاب نداشته است
  آیا درحال حاضر که بیشتر از یک سوم از جمعیت غیربومی است نباید هزینه آب را بدهند??

  پاسخ
  1. روابط عمومی شورای اسلامی شهر

   جناب آقای افشین
   سلام
   با سپاس از حساسیت شما نسبت به مسئله آب شهر. در پاسخ به مکتوب و پرسش شما چند مطلب به عرض می رسد.
   ۱- قانون به صراحت اعلام می کند مسئولیت آب شرب در همه شهرهای ایران با اداره آبفای همان استان است. یعنی مسئولیت آب این شهر با آبفای استان تهران است.
   ۲- همان طور که اشاره کردید دولت در آب رسانی این شهر تا کنون هیچ نقشی نداشته است و شبکه آب رسانی محلات را مردم با هزینه شخصی احداث نموده اند.
   ۳- آبفای استان از شورای اسلامی و شهرداری شهر می خواهد که آب و تاسیسات مربوط را تحویل آن ها بدهیم. در صورتی که شورا و شهرداری هیچ مالکیتی ندارند.
   ۴- با شما موافقیم که جمعیت غیر بومی شهر باید آب بها پرداخت نماید. چون کنتوری در شبکه نصب نشده چگونگی و میزان دریافت آب بها محل بحث است.
   اگر آبفای استان ورود پیدا کند دو راه بیشتر ندارد یا مسئولیت آب رسانی را به شهرداری واگذار نماید و یا خود یک شبکه جدید احداث نموده و با نصب کنتور آب بها دریافت نماید.

   پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *