۲۲ آبان ۱۳۹۷

انعقاد تفاهم نامه فاز اجرایی شهر سبز

روز سه شنبه ۲۵ اسفند ماه سال ۹۴، طی جلسه ای با حضور برخی از اعضای شورای اسلامی و مسئولین شهری از جمله حسین رجب بلوکات، جواد شمشکی، خانم جمشیدی، خانم بندعلی و دکتر حیدرزاده مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران و خانم رضایی مسوول آموزش اداره ی کل محیط زیست استان تهران تفاهم نامه ی فاز اجرایی شهر سبز منعقد گردید.

photo_2016-03-15_23-54-19 انعقاد تفاهم نامه فاز اجرایی شهر سبز photo 2016 03 15 23 54 19

در این جلسه که در اداره کل محیط زیست استان تهران برگزار گردید، ابتدا خانم رضایی با اشاره به فعالیتها و روند کار شهر سبز گفت: باید یک راهکار اجرایی تدوین می شد. لذا با عنایت به این که در ایران هیچ مطالعه ی کاملی وجود ندارد، برای تدوین این راهکار از مطالعات بین المللی استفاده شد و در این راهکار هفت راهبرد تعریف و برای هر کدام از این راهبردها یک گروه کاری تشکیل گردید، سپس خروجی این هفت گروه جمع آوری شده و در یک مجموعه به عنوان راهنمای عمل گردآوری و تنظیم شد.

وی خاطر نشان کرد: قرار است این مجموعه از ابتدای سال ۱۳۹۵ اجرایی گردد.

photo_2016-03-15_23-53-33 انعقاد تفاهم نامه فاز اجرایی شهر سبز photo 2016 03 15 23 53 33

 سپس خانم مهندس جمشیدی با استفاده از پاورپوینت توضیحات جامعی را در مورد هفت راهبرد ارائه داد و در انتها میزان بودجه ی پیش بینی شده برای سال ۱۳۹۵ با ردیف های مربوط را اعلام نمود.

photo_2016-03-15_23-54-36 انعقاد تفاهم نامه فاز اجرایی شهر سبز photo 2016 03 15 23 54 36

در ادامه دکتر حیدرزاده ضمن تقدیر، کار انجام شده را یک کار حرفه ای و علمی دانست و پیشنهاد کرد: باید اتاق فکر تشکیل شود، همچنین باید برای مردم توضیح داده شود تا آن ها اظهار نظر کنند، چون در نهایت انجام این طرح ها نیازمند مشارکت مردم است.

وی افزود: این برنامه اگر به صورت محله محور انجام شود زودتر به نتیجه می رسد. چرا که محلات دارای هویت هستند.

مدیر کل اداره محیط زیست استان تهران تصریح کرد: با احداث سرای محله مشارکت مردم بیشتر می شود. فرهنگ گردشگر نباید تاثیری در هویت شهر بگذارد.

حیدزاده در انتها افزود: این شهر از یک جهت زیست محیطی برند می شود.

photo_2016-03-15_23-53-52 انعقاد تفاهم نامه فاز اجرایی شهر سبز photo 2016 03 15 23 53 52

در این جلسه دکتر تاجیک با اشاره به مطالبی در مورد شهر، مهمترین فعالیتهای انجام شده و موارد در دست اجرا را بیان نمود و اضهار داشت انجام فعالیتها و کارهای شهرداری با رویکرد شهر سبز تدوین و اقدام می شود.

در انتهای این جلسه نیز تفاهم نامه ی فاز اجرایی شهر سبز به امضای طرفین رسید. 

3 نظر

 1. محسن لارابی

  محسن لارابی
  با سلام
  از اینکه بیشتر فعالیتهای شورای شهر و شهرداری شمشک دربندسر برای همشهریهای عزیزمان قابل لمس و محسوس است، جا دارد ازتمامی دست اندرکاران و زحمت کشان واقعا تشکر کرد.به نظر بنده با این همت و تلاشی که می شود مطمئنا آینده بسیار خوبی برای وطنمان درپیش خواهد بود.
  ما هم برای تحقق اهداف به شما در هر زمینه ای کمک خواهیم کرد.

  پاسخ
 2. بیژن بلوکات

  سلام ، وقت بخیر
  ضمن عرض تشکر بابت پیگیری شهر سبز ، خواهشمند است در صورت امکان پاورپوینت تهیه شده و هفت راهکار ایجاد شهر سبز را به سمع و نظر مردم (از طریق جلسه عمومی یا ارسال در گروههای مجازی ) برسانید. در صورت آگاه بودن مردم حمایت و رسیدن به هدف آسانتر خواهد بود.
  با تشکر از زحمات همه شما دوستان گرام

  پاسخ
  1. روابط عمومی

   جناب آقای بیژن بلوکات سلام
   با تشکر از پیام شما و عذر خواهی بابت تاخیر در پاسخگویی. با توجه به بی اعتنایی عمومی نسبت به محیط زیست در ایران، شورای اسلامی و شهرداری برای حفظ محیط زیست با همکاری اداره ی کل محیط زیست استان تهران طی موافقت نامه ای این شهر را کاندیدای شهر سبز اعلام نموده اند. مقدمات کار فراهم شد. به زودی فاز اجرایی آن آغاز می شود. یکی از بخش های فاز اجرایی آموزش شهروندان است که از هفته ی آینده شروع خواهد شد. باز هم از توجه و راهنمایی شما صمیمانه سپاسگزاریم. سربلند باشید.

   پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *