۲۲ آبان ۱۳۹۷

گزارش فعالیت شورا در روز پنج شنبه ۹۴/۱۰/۲۴

          اعضای شورا طبق معمول روزهای پنج شنبه ابتدای روز در مراسم زیارت عاشورا شرکت کردند. بعد از زیارت عاشورا اعضا به شورا برگشتند. تا ساعت یازده به امور جاری رسیدگی کردند و پاسخگوی ارباب رجوع بودند. از ساعت یازده با ورود آقای خانمحمدی فرماندار محترم شمیرانات به منطقه، اعضای شورا برای همراهی ایشان به لارسی رفتند.

DSC_6162 گزارش فعالیت شورا در روز پنج شنبه ۹۴/۱۰/۲۴ DSC 6162

          آقای فرماندار و هیات همراه به اتفاق اعضای شورا و شهردار به طرف دیزین حرکت کردند. در پیست دیزین تعدادی از مقامات محلی و استان البرز به استقبال آمدند. همه با استفاده از تله کابین به هتل دیزین رفتیم. بنا به پیشنهاد آقای تفته مدیر شرکت بهره بردار پیست دیزین یک جلسه ی مشترک بین مسئولین فرمانداری شمیرانات و مقامات استان البرز برگزار شد. ابتدا حضار مشغول صرف ناهار شدند. بعد از ناهار با تلاوت قرآن کریم جلسه شروع شد.

DSC_6276 گزارش فعالیت شورا در روز پنج شنبه ۹۴/۱۰/۲۴ DSC 6276

          ابتدا آقای تفته مدیر شرکت بهره بردار ضمن خوش آمد گویی از مهمانان تشکر نموده و بیان داشت سه منطقه شمشک، دربندسر و دیزین قطب ورزش های زمستانی کشور هستند و باید با یک برنامه ریزی صحیح توسعه یابند و در مسیر توسعه نیاز به همکاری و هماهنگی دارند. ایشان در پایان سخنانشان از آقای خانمحمدی فرماندار شمیرانات تقدیر و تشکر کرد. سخنران بعدی مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز بود. ایشان با اشاره به توریستی بودن منطقه با توحه به جاده های منتهی به پیست دیزین خواستار بهبود وضعیت آن ها شد.

DSC_6304 گزارش فعالیت شورا در روز پنج شنبه ۹۴/۱۰/۲۴ DSC 6304

          نوبت به آقای خانمحمدی شدتا پشت تریبون قرار گیرد. ایشان با اشاره به مشکلاتی که باز بودن مسیر شمشک به دیزین برای اهالی دارد، خواستار تعامل بین مسئولین دو استان شدند و بهترین راه حل این معضل را اتصال دو استان از طریق تونل بین دربندسر و دیزین اعلام نمود. آخرین سخنران جلسه ی امروز حاج احمد بود که به نیابت از اعضای شورا سخن می گفت. ایشان ضمن برشمردن مصائب و مشکلاتی که باز بودن جاده ی دیزین برای رودبار قصران و به خصوص برای اهالی شمشک و دربندسر دارد خواستار پیدا کردن راه حلی شدند که بدون این مشکلات کسانی که مایلند از پیست اسکی دیزین استفاده کنند، به راحتی به این پیست دسترسی داشته باشند. این جلسه در ساعت چهار بعد از به پایان رسید. 

 

2 نظر

 1. احمد محمد صالح

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  کلیات جلسه فوق در گزارش فوق آمده ولی از جزئیات سخنان و تصمیمات گرفته شده مطلبی گزارش نشده است.
  لطفا هر تصمیمی که در این رابطه گرفته میشود,مسائل زیست محیطی و عواقب نمک پاشی افراطی در فصل زمستان را در نظر گرفته و طوری نشود که برای رفاه عده ای خشکی و تخریب منابع طبیعی را برای منطقه شمشک-دربندسر و در دیدی وسیعتر حوزه آبخیز سد لتیان را به منطقه تحمیل نماییم!
  عملکرد شورا و شهرداری در این سالها به خوبی نمایان بوده ولی این معضل بزرگ نمک پاشی ظاهرا نادیده گرفته میشود.میزان مصرف و دپوی نمک با حجم زیاد و استفاده بی رویه در کوچه های منطقه باعث خشکی و تغییر در خاک منطقه شده و نتیجه ای جز خشکی و تخریب شهر زیبا و “شهر سبز” نخواهد داشت. “شهر سبز” را یک شعار نبینیم.
  درود فراوان
  احمد محمد صالح

  پاسخ
  1. روابط عمومی

   جناب آقای احمد محمدصالح سلام
   با تشکر از توجه شما به مسایل شهر. معمولاً بیان ریز مسایل مطروحه به دلایل زیاد امکان پذیر نیست. مطالب مطروحه در یک جلسه ی دو ساعته نیاز به صرف وقت حداقل یک ساعته دارد تا ریز مطالب را بیان کنیم. پوزش ما را در این مورد پذیرا باشید. خوشحالیم که مسایل زیست محیطی برای شهروندانمان مهم است. از بابت تذکری که اعلام نمودید سپاسگزاریم. من بعد سعی بسیاری خواهیم داشت تا از نمک پاشی کمتر استفاده شود. و با برنامه ریزی هایی که انجام گرفت برای سال آینده از جایگزین های مناسب استفاده خواهیم کرد. سربلند باشید.

   پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *